Жилая и коммерческая недвижимость
в Харькове и за рубежом,
"Производственно-правовая фирма "Крона"
Схема проезда в наш офис

СИТУАЦІЯ НА РИНКУ 2017

Дата и время:
30.01.2018
Описание:

Ринок житлової нерухомості
Пропозиція на первинному ринку житла Києва в 10 разів перевищує попит; Обсяги прийнятого в експлуатацію житла в Україні зросли на 56%. Київ – у лідерах об- сягів росту; Неможливість збільшення цін девелопе- рами на останніх етапах будівництва через спекулянтів, які пропонують квартири «з переуступки», як правило, кращі, ніж ті, що лишилися у забудовника. 

Ринок торговельної нерухомості

У 2017 році нових ТЦ в Києві відкрито не було. У 2 півріччі очікувалося відкриття ТЦ «Смарт Плаза», ТРЦ Rive Gauche, ТРЦ «Рі- тейл Парк Петрівка», ТРЦ Retroville; Частка вільних площ в ТЦ Києва за 2 кв. 2017 року знизилася. Це найбільше квар- тальне зниження вакантності за всю іс- торію сучасного ринку Києва. Прогнозу- ється подальше зниження вакантності та зростання орендних ставок; Inditex (Zara, Massimo Dutti, Pull & Bear, Uterqüe, Stradivarius, Bershka) планує 6 ма- газинів у ТРЦ Lavina Mall; H&M та IKEA офі- ційно підтвердили вхід до України.

Ринок офісної нерухомості

Відсутність масштабних проектів на наступ- ні 18-24 міс.; зниження обсягів нового будів- ництва та зростання ділової активності дефіцит якісної офісної нерухомості; Загальна стабільність орендних ставок з перспективами помірного зростання; Постійне зниження пропозиції БЦ класу А протягом останніх 3 років. Це свідчить про можливий дефіцит високоякісних примі- щень на 2017-2018 рр. Будуються лише два БЦ класу A, а саме БЦ Astarta та KMost, з за- планованим відкриттям на 2018 рік.

Ринок складської нерухомості

Обмежений обсяг нових площ після від- сутності будівництва протягом двох попе- редніх років; На фоні відновлення експансії рітейлерів та логістичних компаній, середня вакант- ність знизилась з 12,0% до 9,5%1 ; Стабільність орендних ставок: найвища ставка залишилась на рівні $4,1 кв.м/місяць. 

За даними аналітичних досліджень CBRE Ukraine
Arzinger