Жилая и коммерческая недвижимость
в Харькове и за рубежом,
"Производственно-правовая фирма "Крона"
Схема проезда в наш офис

Житло в Україні: ціни, коли і в якому районі краще купувати (ІНФОГРАФІКА)

Дата и время:
16.02.2018
Описание:

За останній рік ціни на нерухомість в Україні впали на 10-15%. Факти ICTV дізналися, скільки зараз коштує житло у Києві, Харкові, Запоріжжі та інших великих містах країни і чи вигідно купувати новобудови.

Що з ринком нерухомості?

Падіння цін в Україні почалося ще у 2008 році. У 2014 році ціни на квартири у доларовому еквіваленті падали на 2% щомісяця.

Тобто у цілому, за словами приватного ріелтора Олександра Гришка, за останні 10 років вартість квартир впала у 3 рази.

Причин для зниження цін кілька: знецінення гривні, падіння купівельної спроможності українців, нестабільна ситуація на сході країни.

При цьому експерти відзначають, що у 2018 році збережеться така ж тенденція, як і у минулому, і ціни впадуть приблизно на 10%, хоча критичного обвалу не буде.

Щоб більш конкретно розібратися у ситуації на ринку нерухомості України, звернулися до ріелторів великих міст України.

Читайте:  Душ – раз на тиждень! Знущання господарів зйомних квартир над переселенцями і як їх поставити на місце

Київ

 

  • Ціни від $18 тисяч до декількох мільйонів доларів.
  • Найбюджетніші райони: Деснянський і Святошинський.
  • Найдорожчі райони: Печерський і Шевченківський.

Найдорожче побудоване житло у столиці – тут за квадратний метр доведеться викласти близько $500-600 в економ-сегменті і$3 тисячі – за житло у центрі міста.

– Однокімнатну квартиру у столиці можна знайти і з бюджетом до півмільйона гривень ($18 тисяч). Є варіанти івище $200 тисяч (центр Києва), – стверджує Олександр Гришко.

Що стосується двокімнатних квартир, то ціна стартує від $20 тисяч і доходить до мільйона доларів за об’єкт.
Один квадратний метр для 2-кімнатних не менше $500 доларів, максимум – $4000+.

Трикімнатну квартиру можна знайти за ціною трохи дешевше$30 тисяч. Є і житло, яке доходить до декількох мільйонів доларів.

Мінімальна вартість за квадратний метр майже така сама, як і на 2-кімнатні, а максимальна понад $6 тисяч.

При цьому найбільш бюджетними районами для купівлі житла вважаються Деснянський і Святошинський. Серед найдорожчих – Печерський і Шевченківський.

Новобудови Києва

– Багато фахівців ринку нерухомості стверджують, що непоганою інвестицією є покупка квартири у новобудовах.Такої думки і достатня кількість покупців, які охоче голосують своїми грошима на користь цієї думки, – помічає ріелтор.

Перш за все це пов’язано з вигідною ціною – як правило квартири, які знаходяться на етапі будівництва мають трохи нижчу вартість.

– Забудовники пропонують хороші умови розстрочки для покупця, проводять різні акції і програми купівлі-продажу, – говорить Олександр.

Читайте: Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в “ДНР” і “ЛНР”

Запоріжжя

 

  • Ціни від $8 тисяч до $30 тисяч;
  • Найбюджетніші райони: Заводський, Павло-Кічкас, Хортицький і Осипенківський;
  • Найдорожчі райони: Олександрівський район і Вознесенівський.

На даний момент на ринку міста спостерігається низьке надходження нових об’єктів. Хороших пропозицій дуже мало.

– Це пов’язано з небажанням основної маси власників продавати свої квартири за такими низькими цінним, які диктує ринок: десь у глибині душі люди чекають, що ціни на нерухомість зростуть, – стверджує ріелтор Кирило Гончаров.

Тому основна частина покупців займає позицію в очікуванні і вихоплює тільки ті варіанти, які виставляються нижче ринкової вартості.

Особливим попитом користуються одно- та двокімнатні квартири. Ціни на деякі з них, за словами ріелтора, залишилися на колишньому рівні, коли долар був ще за курсом 8 грн.

На вторинному ринку мінімальна ціна однокімнатної проданої квартири становить $8 тисяч, максимальна – $30 тисяч.

– Відповідно перша квартира була у запущеному стані, друга у хорошому місці, а також з технікою і меблями – говорить ріелтор.

Мінімальна ціна двокімнатної проданої квартири становить$12 тисяч. Максимальна вартість тут вже залежить від квадратних метрів: у середньому $900 за кв.м.

– Трьох- чотирьохкімнаті квартири особливою популярністю не користуються, у зв’язку з великими комунальними послугами. Виняток становлять будинки з автономним опаленням, нові забудови із закритою територією і охороною, – підмічає Кирило.

Ціни на три- і чотирикімнатні квартири починаються з $17 тисяч і доходять до $900 за кв.м.

Новобудови Запоріжжя

– По новобудови Запоріжжя щось сказати дуже важко. Основна проблема – це будівництво їх у місцях, які не користуються популярністю у принципі, – говорить експерт.

Друга проблема новобудов – це будівництво квартир занадто великої метражності.

Ціни на квартири у новобудовах стартують від $400 до $1000 за кв.м.

Читайте: Доступне житло в Україні: грошей у держави на 100 квартир

Харків

  • Ціни від $12 тисяч до $170 тисяч і вище;
  • Найбюджетніші райони: Основа, ХТЗ, Рогань, Аеропорт;
  • Найдорожчі райони: Нагорний, Центр, Соснова Гірка.

Квартири економ-сегменту характеризуються наступними параметрами: віддаленість від центру, 2-х, 3-х, 5-поверхові будівлі, перші і останні поверхи.

– Для дорогого житла Харкова характерна престижність району. Як правило будинки бізнес-, преміум-класу або клубні будинки, з відмінним ремонтом коштують у рази дорожче. Також на вартість впливає наявність меблів, високі поверхи з панорамним видом і великі планування, – розповідає ріелторІгор Балака.

Виходячи з перерахованих факторів, мінімальна вартість однокімнатної квартири у Харкові  $12 тисяч, максимальна –$80-120 тисяч.

Мінімальна ціна двокімнатної квартири становитиме $14 тисяч, максимальна – $170 тисяч.

Стартова ціна трикімнатної квартири – $20 тисяч. При цьому вартість може доходити до $2,5 тисяч за кв.м. 

Новобудови Харкова

Ціни на квартири у новобудовах стартують від $13 тисяч(однокімнатна) і доходять до $133 тисяч.

– Також популярний у Харкові сегмент смарт-квартир(компактні, без зайвих метрів квартири – Ред.) загальною площею від 9 до 30 кв.м. Вартість квадрата від $410 з ремонтом на околицях і до $1000 у центрі), – зазначає експерт.

Львів

  • Ціни від $15 тисяч до $200 тисяч і вище.
  • Найбюджетніші райони: Шевченківський (Рясне) та Сихівський;
  • Найдорожчі райони: центр і Личаківський (Парк Погулянка).

За словами ріелтора Павла Шуміловаоднокімнатну квартиру(30 м²) без ремонту і без балкону можна придбати за $15 тисяч.

У новобудовах Львова квартира 45 м² з балконом, броньованими дверима, дизайнерським ремонтом, індивідуальним опаленням і панорамним видом з вікна буде коштувати $90 тисяч (приблизно $2 тисячі за квадратний метр).

Двокімнатну квартиру (44 м²) у хрущовці і без ремонту можна придбати за $24 тисячі. Квартира 80 м² в архітектурному стилі бароко, з дизайнерським ремонтом і індивідуальним опаленням обійдеться у $160 тисяч (приблизно $2 тисячі за квадратний метр).

У новобудовах мінімальна ціна двокімнатної квартири (63 м²) – $27 тисяч, максимальна – $145 тисяч.

Мінімальна ціна трикімнатної квартири без ремонту $28 тисяч, максимальна – $130 тисяч.

Стартова ціна у новобудовах (90 м²) – $38 тисяч і максимальна вартість житла – $200 тисяч.

 

Херсон

  • Ціни від $18 тисяч до $100 тисяч і вище;
  • Найбюджетніший район: Шуменський;
  • Найдорожчий район: центр.

За словами ріелтора Анни Підсадних, особливістю Херсона є щільна забудова житлових мікрорайонів у 50-60 роках і у районі 80-90-х років. Новобудов тут небагато і вони представляють певний ризик.

– Купівля таких об’єктів носить підвищені ризики – невідомо, що з землею, яка знаходиться під будівлею, що з підведенням комунікацій (деякі будівлі стояли порожніми від 5 до 10 років), чи зможе забудовник поміняти призначення будівлі з нежитлового фонду у житловий, – говорить ріелтор.

Вартість же новобудов коливається у районі $19-100 тисяч. І їх ціна трохи нижча.

Так, однокімнатна квартира у спальних районах – у середньому $18-20 тисяч, у центрі – $25-35 тисяч. У новобудові ж можна купити за $19 тисяч.

Двокімнатну квартиру на вторинному ринку у спальному районі можна придбати за $25-28 тисяч. У центрі ціна буде стартувати від $30 до $60 тисяч.

Початкова ціна квартири у новобудовах – $25 тисяч, максимальна – $50 тисяч.

Середня вартість 3-кімнатної квартири у спальних районах – $27-35 тис., у центрі від – $40- $100 тисяч.

Новобуди у хорошому будинку від $800-100 за кв.м.

– Дуже цінуються будинки зі своїми паркувальними місцями (центр Херсона порізаний катакомбами, тому паркінги будують рідко). При цьому у всіх випадках перші і останні поверхи коштують дешевше, – зауважує Анна.

Миколаїв

  • Ціни від $8 тисяч до $37 тисяч і вище;
  • Найбюджетніші райони: Тернівка, Матвіївка, Варварівка, Заводський;
    Найдорожчий район: центр- вулиці Соборна та проспект Центральний.

За словами ріелтора Андрія Олейниковаоднокімнатні квартири на вторинному ринку стартують від $8 тисяч. Максимальна ціна – $18 тисяч.

Двокімнатну квартиру можна придбати за $9-28 тисяч,трикімнатну – за $11-37 тисяч.

Коли вигідніше

 

– Сезонність виражена слабко. Перед святами активність дещо підвищується, січень, як правило, менш активний, – каже ріелтор.

 

Отже підсумуємо: найдорожче житло у Києві (мінімум $500-600 за кв.м). У Запоріжжі, Харкові та Львові можна знайти більш бюджетний варіант. У Миколаєві найдешевше житло з розглянутих міст.

На вартість впливають кілька факторів:поверховість (перші і останні поверхи коштують дешевше), віддаленість від центру, планування, наявність меблів і загальний стан будівлі.

Крім того, найвигіднішим періодом для купівлі житла є літо і новорічні свята. Восени навпаки часто йде різкий короткочасний стрибок.

– Перед Новим роком попит падає, за цим ціни теж просідають. Після новорічних свят, хтось із власників сподівається, що зараз буде багато покупців на його нерухомість і піднімають ціну, сподіваючись, що дорожче продадуть. І такі рідкісні підйоми у цілому можуть трохи підняти ринок по цінновим показникам, – розповідають ріелтори.

У забудовників є акції і під Великдень, Різдво. Знижки до $5 тисяч на квартиру. Але тут варто бути уважним – часто перед цим піднімаються ціни на ту ж саму суму, – помічає ріелтор.

Варто пам’ятати, акції і знижки не стосуються відомих і популярних забудовників – у них дефіцит квартир.

Крім того експерти радять перечекати різкі коливання цін:

– Бажано різкі коливання ціни вгору і подібні короткострокові періоди перечекати. І купувати житло, коли ринок знову прийде у норму, а різкі коливання цін вгору-вниз припиняться.

На вторинному ринку все просто: чим більше у районі забудовників – тим більше падають ціни на вторинне житло. Від сезону не сильно залежить.

– Тут швидше глобальні тенденції. Почали будувати новий будинок, де квартиру можна взяти за $17 тисяч, та ще й у розстрочку, то на вторринку ціни впали на 3-5%. Так що напервинному ринку краще купувати взимку, а на вторинному – коли треба або у сезон відпусток і свят, – каже Павло.

Ангеліна Маліновська.

https://fakty.ictv.ua/ua/ukraine/20180212-zhytlo-v-ukrayini-tsiny-koly-i-v-yakomu-rajoni-krashhe-kupuvaty-infografika/